Znajdziesz tutaj wywiady z ciekawymi ludźmi. Tematyka rozmów głównie związana z IT oraz efektywnym wykorzystaniem internetu.

Przyszły Programista – opinia absolwenta Projektu

O Projekcie Przyszły Programista opinie możesz znaleźć na stronie: http://przyszlyprogramista.pl/opinie, jednak chcieliśmy je pogłębić, dlatego przeprowadziliśmy wywiad z Patrykiem, inżynierem mechaniki i zarazem zawodowym sportowcem, absolwentem szkolenia. Patryk pracuje jako Front End Developer. Podzieli on się z Wami zarówno opinią na temat Projektu, jak również radami i spostrzeżeniami dotyczącymi nauki programowania.

Czytaj dalej

SEO – istny rollercoster w branży IT? Wywiad ze Zgredem

Paweł Gontarek (w internecie znany bardziej jako Zgred) zajmuje się SEO od 10 lat. Tworzy audyty stron www, sklepów internetowych, zajmuje się pozycjonowaniem oraz prowadzi bloga o SEO. Jesteś ciekaw na czym polega tak naprawdę SEO i jak optymalizować strony? Zapraszam do lektury :). Czytaj dalej

Blogowanie – nowy zawód, czy ciągle tylko hobby?

Zastanawialiście się kiedyś nad pytaniem zadanym w tytule? Rozmowę na ten temat (między innymi) przeprowadziłem z Andrzejem Tucholskim – blogerem i twórcą serwisu jestKultura.pl.

Czytaj dalej

Jak opowiedzieć swoją historię? Czyli o marketingu słów kilka …

Paweł Tkaczyk jest właścicielem firmy „MIDEA” zajmującej się opracowywaniem strategii marketingowej i budową marki. Ponadto napisał dwie książki „Zakamarki marki” i „Grywalizacja”. Poza tym między innymi prowadzi bloga i podcast „Mała Wielka Firma”. Sam o swojej firmie mówi: „pomaga klientom w snuciu ich opowieści, a w konsekwencji w budowaniu silnej pozycji rynkowej”.

Czytaj dalej

Serwis popularnonaukowy od kuchni. Rozmowa z Anną Błońską

Tym razem przeprowadziłem rozmowę z pomysłodawczynią serwisu popularnonaukowego KopalniaWiedzy.pl Anną Błońską.

KopalniaWiedzy.pl jest czołowym wortalem popularnonaukowym w Polsce. Artykuły z tego serwisu możemy zobaczyć miedzy innymi w przypisach na Wikipedii – na chwilę obecną (październik 2011) przy 76 hasłach znajdują się odwołania do KopalniaWiedzy.pl.
Czytaj dalej

Kobiety w informatyce. Rozmowa z Ewą Janas.

Tym razem nieco inaczej o informatyce. Nie stricte o programowaniu, ale bardziej teoretycznie o branży IT. Przeprowadziłem rozmowę z Ewą Janas na temat kobiet w informatyce oraz początkach kariery w tejże branży.
Czytaj dalej