Poznaj mój nowy projekt – minderCRM

Dawno tutaj nie pisałem. Było to spowodowane po prostu brakiem czasu. W ostatnich miesiącach cały wolny czas poświęcałem na przygotowanie swojego autorskiego projektu. Poznaj minderCRM.

minderCRM - lista kontaktów

Jak to się zaczęło?

Pewnego listopadowego dnia 2014 roku robiłem pewną rzecz dla swojego stałego klienta. Szczegółów nie mogę zdradzić, ale chodziło o personalizację treści reklamowej. Tworząc dla klienta narzędzie wpadłem na pomysł czemu nie wyświetlać spersonalizowanych komunikatów na stronie www?

Akurat przyszedł grudzień, czas świątecznego urlopu. Kilka dni poświeciłem na stworzenie prototypu i … doszedłem do wniosku, że ma to sens :)

Przez ponad 2 lata, razem z zatrudnionym programistą projekt rozwijaliśmy "po godzinach" aż osiągnął kształty, które umożliwiają jego sprzedaż.

Czym minderCRM wyróżnia się na tle innych CRM?

Tworząc minderCRM skupiłem się na elementach, które mi, programiście i drobnemu przedsiębiorcy, ułatwią codzienne prowadzenie biznesu. Główny nacisk kładłem na prostotę obsługi i przejrzystość. Tak o to powało kilka modułów.

Kontakty

Kontakty to serce każdego CRM. Każdy kontakt zawiera wszystkie podstawowe informacje o kliencie. Takie jak:

  • dane kontaktowe;
  • dane do faktury;
  • podsumowanie interesów;
  • możliwość pobrania wizytówki vCard – nie trzeba ręcznie "wklepywać" kontaktu w smartfon – wystarczy pobrać wizytówkę i ją zainstalować;

minderCRM - oś czasu

Cała korespondencja pokazana jest na osi czasu. Dzięki temu można w łatwy sposób zapoznać się z całą historią komunikacji. Maile są pobierane automatycznie. Inne zdarzenia można dodać samemu.

Zadania

Jeszcze zanim powstał minderCRM korzystałem z metodologii Getting Thing Done. Jako narzędzie służył mi Wunderlist.

minderCRM - lista zadań

Tworząc moduł zadań oczywiście wzorowałem się na Wunderlist i GTD. Użytkownik może tworzyć dowolną ilość list zadań. Dodatkowo zadania mogą być filtrowane po tagach. Zaimplementowałem także możliwość mailowego przypomnienia o zadaniu o konkretnej porze.

Interesy

Interesy służą do zapisywania wszelkich zapytań i późniejszego analizowania przychodów. Moduł zawiera kilka wykresów, które pokazują przychód w określonym przedziale czasowym, ilość sukcesów itp.

minderCRM - interesy

Kampanie

O kampaniach wspominałem już na początku wpisu. O co z nimi chodzi? Dzięki nim można personalizować treść na stronie – np. zależnie od pory dnia, czy użytkownik jest znany systemowi itp. minderCRM umożliwia wyświetlanie konkretnej treści, konkretnej osobie. Jaki ma to potencjał marketingowy chyba nie muszę mówić :).

Możesz zobaczyć jak kampanie działają w praktyce na tej stronie: https://mindercrm.com/kontakt. W godzinach pracy pokaże się inny komunikat niż poza godzinami pracy.

Oczywiście nie są to wszystkie możliwości minderCRM, opisałem te najważniejsze.

Dla czytelników mojego bloga przygotowałem promocję. Udostępniam 30% rabatu na pierwszą płatność (niezależnie czy to będzie płatność miesięczna czy roczna). Żeby otrzymać rabat wpisz przy zamówieniu RABAT30. Kod będzie ważny przez miesiąc od daty publikacji wpisu, czyli do 11. października 2017 r.

logo mindercrm

Print Friendly, PDF & Email