Przydatne narzędzia podczas pracy zdalnej

Praca zdalna – przez jednych uwielbiana, a przez innych znienawidzona. Jak każda inna forma zatrudnienia ma swoje wady i zalety. Abstrahując od tego wszystkiego postanowiłem przedstawić kilka narzędzi, których na co dzień używam. Może się komuś przyda :)

Menadżer zadań

Teamwork

Do zarządzania projektami wykorzystuję webową aplikację Teamwork. Pozwala ona na wygodną organizację list z zadaniami. Przy tworzeniu zadania istnieje m.in. możliwość dodania opisu i plików, określenie deadline’u oraz przydzielenie zadania konkretnej osobie. Ponadto mamy do dyspozycji system komentarzy, dzięki któremu możemy na bieżąco omawiać zadanie ze współpracownikami. Mimo, że Teamwork jest dość rozbudowany posiada intuicyjny interfejs, który można w szybki sposób opanować.

Mimo niewątpliwych zalet, aplikacja ta posiada również wady. Mi osobiście brakuje możliwości przypisywania zadań do kategorii, czy chociaż tworzenia tagów. Przez co utrudnione jest nadzorowanie postępów prac. Póki co pozostaje „tagowanie” zadań w tytułach ;)

lg-2

Trello

Innym ciekawym projektem jest Trello. Aplikacja ta jest wirtualną implementacją tablic magnetycznych – tworzymy po prostu wirtualne tablice i „przypinamy” informacje dla innych użytkowników naszej tablicy. W odróżnieniu od Teamwork’a Trello nie jest przeznaczony do zarządzania większymi projektami, ale idealnie nadaje się do wymiany krótkich notatek. Osobiście wykorzystuję tę aplikację do zapisywania wycen poszczególnych projektów.

Screen_Shot_2014-01-21_at_8.00.10_AM

Praca zespołowa

Do pracy zespołowej wykorzystuję raczej wszystkim znane narzędzia – SVN i Dropbox. Bez SVNa nie wyobrażam sobie tworzenia aplikacji nawet w małym zespole. Dropbox z kolei przydaje się do wymiany plików z grafikiem oraz do trzymania istotnych danych (oczywiście zaszyfrowanych).

Zarządzanie firmą

W przypadku małych firm, gdzie wystawia się maksymalnie kilkanaście / kilkadziesiąt faktur miesięcznie ciekawą propozycją do kwestii księgowych jest inFakt. Jest to dość intuicyjna aplikacja webowa, gdzie łatwo możemy dodać wszystkie przychody oraz koszty, a aplikacja sama wygeneruje nam niezbędne dokumenty. W razie problemów zawsze dostępni są księgowi do kontaktu.

Z kolei do zarządzania klientami przydatnym narzędziem jest miniCRM. Dzięki niemu w prosty sposób można stworzyć swoją bazę klientów. Dodatkowo istnieje możliwość dodawanie notatek oraz zadań, co umożliwia łatwe udokumentowanie relacji z klientem. Przydaje się to bardzo do zapisywania wszelkich, istotnych ustaleń.

contacts

Jest to garść aplikacji z jakich ja na co dzień korzystam. Jeżeli znacie inne ciekawe narzędzia, dajcie znać o nich w komentarzach :)

Print Friendly, PDF & Email